ua ru

Як читання книг впливає на красномовство?

Жодного разу не втрачайте можливості прочитати гарну книгу! Дехто думає, що читання художніх творів – марна трата часу. І навіть віддають перевагу перегляду кінофільмів. Навіщо ж дозволяти своїм словам без діла бродити далеко від реальності. Адже можна зробити своє мовлення дійсно гарним, грамотним яскравим?

Ні для кого не секрет, що читання художньої літератури збільшує словниковий запас людини, розвиває в нього структуроване мислення. Це дає можливість ясно формулювати власні думки. Переконатися в цьому можна на особистому прикладі. Варто лише уважно прочитати будь-який роман. Той, хто раніше і «трьох слів зв’язати не міг», побачить, наскільки легше йому стало виражати свої думки. Легше підбирати необхідні слова, не вживаючи при цьому слів-паразитів.

Читання книг сприяє значному розвитку нашого мовлення. Воно являє собою ефективний засіб поліпшення мовлення. Гідні літературні твори знайомлять нас не тільки з новими історіями, але й демонструють правильне вживання граматики. Крім цього вчать будові фраз, а також вживанню слів і словосполучень, щодо яких ви сумнівалися. З цієї причини читати книжки хоча б годину на день набагато краще, ніж дивитися кінофільм.

От ще кілька причин, чому читати книги корисно:

  • читання допомагає спілкуванню з оточенням;
  • читання надає впевненості в собі;
  • читання сприяє зняттю стресу;
  • читання поліпшує пам’ять, сон, концентрацію та мислення;
  • читання захищає від хвороби Альцгеймера;
  • читання робить нас більш молодими та творчими.

Автори художніх творів пишуть зовсім не так, як, наприклад, автори новин. Мабуть, кожен помічав, що стрічка новин, що наповнена різними подіями, буває дуже нудною. Автор художнього твору висловлюється інакше. Його мовлення підкоряється сюжету, основна його місія — розповісти читачеві історію максимально красиво. Чітко виразити всі смислові відтінки, зберігаючи красномовство. Якщо його мовлення не сподобається читачеві, останній не буде витрачати час, пробираючись крізь недружелюбні мовні конструкції. А от новинну стрічку він стане читати тільки заради того, щоб довідатися факти. Мовлення в цьому випадку не відіграє великої ролі.

З тим, що читати книги корисно для мовлення, погодяться практично всі. Однак, більшість людей роблять це тому, що це досить цікаво. Це дає можливість відволіктися від повсякденних справ і зануритися в інший світ, відчути емоції людей давніх часів. Дозволяє потрапити у вигадані світи, довідатися про прадавні традиції та познайомитися з історією в захоплевій формі. Не давайте новим технологіям забрати з вашого життя настільки корисне дозвілля, як читання художньої літератури. Допоможіть і своїм близьким полюбити книги та суттєво збагатити в такий спосіб своє мовлення.