UA RU

Як побороти страх публічних виступів?

Багато людей через свою професію досить часто виступає на публіці.

Це переважно стосується діячів мистецтва, різного роду керівників, юристів та представників інших професій. Усіх тих, хто постійно контактує з аудиторією. Проте, майже кожна людина хоча б один раз в житті зустрічалася з необхідністю виступати на публіці. Тому дуже важливо вміти долати страх виступу на сцені. Для цього можна врахувати рекомендації, що представлені до вашої уваги нижче.

  1. Не думайте, що вам потрібно в будь-якій ситуації лишатися досконалим. Не забувайте, що ви не зможете задовольнити кожного слухача (глядача). Деякі навіть можуть вважати вас недостатньо розумним, хтось не побачить помилок, а хтось буде захоплений вашою промовою.
  2. Любіть свою аудиторію. Думайте, що люди дружелюбні та прийшли послухати вас, оскільки їх цікавить, що ви їм скажете. Отут прекрасно діє принцип: «Як гукнеш, так і відгукнеться».
  3. Думайте про зміст. Не турбуйтеся про себе та думайте тільки про доповідь. Висловлюйтеся на теми добре вам знайомі. Важливо, щоб тема вам була до душі. Тільки так слухачі відчують ваш позитивний настрій і гідно оцінять вашу відкритість.
  4. Відстороніться від минулого. Якщо будь-яка подія, що відбулася в дитинстві заподіює вам страх, краще проконсультуватися з фахівцем. І не забувайте про те, що всі майстри ораторського мистецтва виросли з не надто красномовних ораторів.
  5. Сфокусуйтеся на дружніх обличчях. Під час доповіді встановіть контакт з аудиторією. Шукайте доброзичливі обличчя та дивіться на них. Посмішка та прихильність зроблять вас більш щирим та впевненим у собі.
  6. Подумайте над своїм іміджем. Упорядкуйте взуття та зробіть стильну зачіску. Одягніться в актуальне, вишукане, але не вульгарне вбрання.
  7. Дихайте правильно. Тривожність сприяє напрузі м’язів грудей та горла, перекриваючи доступ кисню до легенів. Це часто стає причиною «скрипучого» або «писклявого» голосу. Розмірене дихання постачає організм киснем. Воно звільняє горло та груди, допомагає звучати голосу оратора виразно та впевнено.