UA RU

Як правильно звертатися з проханням до оточення

Досить часто людям необхідно звертатися з проханнями один до одного, і у більшості з них це викликає труднощі.

Не варто приховувати, що просити когось про щось не любить практично ніхто. Навряд чи зі ста осіб попадеться хоча б одна, що любить просити про будь-що. Однак, коли дійсно потрібно перебороти свої страхи та звернутися до співробітника, товариша, боса, родичів або сторонньої людини з проханням, у людей з’являються характерні риси закомплексованості в комунікації.

Грамотно звертатися з проханням до людей, що вас оточують, взагалі-то дуже просто. Основне правило – це завжди бути готовим до відмови, не засмучуватися та не впадати в істерію. Адже в людини, до якої ви звернулися за допомогою, можуть бути суттєві причини для відмови, або ж для неї це просто неприйнятно.

Намагайтеся формулювати ваше прохання до людини якомога ясніше, і головне – вона повинна точно розуміти, що ви від неї хочете. Крім цього, слід непомітно зацікавити її допомогти вам, пропонуючи, наприклад, яку-небудь допомогу у відповідь. Не соромтеся уточнювати ваше прохання, чи необхідна вам виключно дружня рекомендація або ж, наприклад, фінансова підтримка. І запам’ятайте: те, про що ви хочете попросити, насамперед потрібно вам, а не кому-небудь іншому.

Перед тим, як попросити людину про будь-що, подумайте, чи до «правильної» людини ви звертаєтесь? Чи зможе вона бути вам корисною? Звісно, звертаючись з проханням до більшої кількості людей у вас і більше ймовірності добитися успіху, але просити всіх підряд – це вже зайве.

Не забудьте подякувати людині, навіть якщо вона не здатна виконати ваше прохання. Скажіть їй «спасибі» за витрачений на вас час. Якщо ж ви все-таки отримали бажане, підкресліть, яке важливе значення має для вас надана допомога.

Звертаючись з проханням не варто використовувати словосполучення: «зроби так» або «мені потрібно». Не варто боятися того, що вам відмовлять у допомозі, і зрозуміло, ображатися на відмовника та злитися. Вчиться сприймати відмови спокійно, і тоді ви не будете боятися бути відкинутими та знайдете рішучість.

І ще досить важливо частіше пропонувати оточенню свою допомогу, якщо у вас є можливість допомогти. Кому як не вам відомо, як складно звертатися із проханням і як необхідна підтримка у важку хвилину. Якесь слово чи послуга, що для вас дрібниця, може значно підтримати когось іншого. А надалі добрі справи повернуться до вас у стократному розмірі!