UA RU

Як вивчити промову для виступу?

Мало що зрівняється з дискомфортом і страхом, який кожна людина відчуває перед публічним виступом.

Одна думка про те, що необхідно виголосити промову перед великою кількістю людей, нехай навіть ретельно підготовлену, багатьох змушує буквально трястися. Зовсім не дивно, що в такій «трясці» можна забути що завгодно. І слова промови, ніби самі собою розчиняться. На щастя, є ряд простих прийомів, що дозволяють досить швидко запам’ятати будь-яку, навіть найскладнішу промову для виступу. Про це і розповість даний матеріал.

  • Ніякого зубріння
  • Мислеобрази у допомогу
  • Більше практики
  • Додаткові рекомендації

Ніякого зубріння

Прийдешній виступ на публіці здасться не таким страшним, якщо промова підготована правильно. Не потрібно маніакально зазубрювати кожну букву і кому. Набагато простіше буде виголосити промову, якщо в голові є її схема. Потрібно намітити лише основні аспекти майбутнього виступу. До того ж так воно буде виглядати, і чутися більш природно. Зазублена промова, навіть якщо в ній укладено великий сенс, буде провокувати оратора на абсолютно негармонійну міміку і жести.

Мислеобрази у допомогу

Науково доведено, що людський мозок краще запам’ятовує образи, а не слова. Тому для кожного пункту і розділу промови потрібно підібрати будь-який уявний образ. Причому неважливо, що це буде. Це може бути щось зовсім невдале. Мета тут в тому, щоб образ був яскравим і змушував в пам’яті спливти відповідну частину мови.

Більше практики

Не варто, немов останній двієчник, намагатися запам’ятати все в останній момент. Краще приділяти промові кілька хвилин в день, але зробити свої заняття регулярними. Крім того, потрібно дотримуватися наступних тимчасових проміжків в запам’ятовуванні. Так, потрібно прочитати промову і повторити її через півгодини. Потім через 2 години, потім через 8, 20 і так далі.

Додаткові рекомендації

Під час виступу кожен зможе продемонструвати свою ораторську майстерність, якщо буде дотримуватися наступних простих рекомендацій. Так, необхідно:

  • Зосередитися перед виступом
  • Проговорити тихо основні аспекти майбутнього виступу
  • Глибоко дихати і одночасно ворушити пальцями ніг