ua ru

Основні помилки під час проведення презентацій

Проведення презентацій – це не тільки спосіб представити аудиторії щось нове та цікаве, але ще й важливий інформаційний та маркетинговий

інструмент.

За допомогою якого можна донести до слухачів певну інформацію про продукцію в найкращій формі. Нижче перераховані головні помилки презентації, на які слід звернути особливу увагу.

1. Акцент на демонстрованому матеріалі

Велика кількість доповідачів боїться виступати на публіці, тому намагається акцентувати слухачів на презентаційному матеріалі. Наприклад, на екрані, де наочно зображена інформація. Однак, це велика помилка, оскільки аудиторія має бути максимально сконцентрована саме на ораторі.

2. Відсутність зорового контакту з аудиторією

Деякі оратори під час презентації намагаються концентруватися на навколишніх об’єктах. Наприклад, стіна, кафедра або папір, який знаходиться у них в руках. Промовець жодним чином не контактує з аудиторією. При цьому зовсім не обов’язково розважати її всіма можливими способами. Потрібно лише почати дивитися слухачам в очі, адже саме це формує своєрідний міст із аудиторією.

3. Самопрезентація

Будь-який досвідчений оратор знає, що презентацію не слід починати з розповіді про себе. Це повинен робити ведучий заходу. Адже викликати прихильність та повагу слухачів буде набагато складніше, якщо ви почнете вихваляти самого себе.

4. Вибачення

Іноді навіть найдосвідченіші доповідачі під час презентації за щось вибачаються перед аудиторією. Не варто забувати про те, що слова лектора на презентації з самого початку є правильними. На його думку, і те, яким він з’явиться перед слухачами, необхідно продумати до дрібниць. Тому, якщо оратор почне вибачатися, його авторитет в очах аудиторії відразу ж упаде.

5. Мовчання

Говорячи про презентацію, без вимушених пауз тут практично не обійтися. Однак, помилка деяких спікерів полягає в тому, що вони ніяк не заповнюють ці паузи. Через це і аудиторія опиняється в певній розгубленості, і промовець виглядає негарно.

6. Повторення

Спікери-Новачки іноді демонструють глядачам матеріали, що вже піддавалися обговоренню. У такий спосіб вони наче порушують цілісність уваги публіки. Тому досить важливо, щоб під час всієї презентації був присутній ефект новизни.

7. Перевантаження інформацією

Багато помилок під час проведення презентацій трапляються через те, що спікери попросту перевантажують аудиторію всілякою можливою інформацією. Це суттєво ускладнює сприйняття демонстрованого матеріалу взагалі.