UA RU

Правильний наголос в словах

Наголос — це виділення конкретної частини слова інтонацією під час проговорювання його вголос. Вивчає наголос такий розділ науки,

як фонетика.

При цьому, правила наголошення в нашій мові відсутні. Кожна людина, вивчаючи мову, запам’ятовує наголос, а за необхідності користується спеціальним словником.

Правильне наголошення слів має велике значення у фразеології. Воно вказує не тільки на різну інтонацію, ставлячи акцент на головне та другорядне, але й здатне цілком змінити зміст. Зробити це як в окремому слові, так і в цілому реченні. Якщо ви впевнені, як наголошуються слова «каталог» і «афера», знайдуться слова, які заженуть вас у глухий кут.

ЯК ПРАВИЛЬНО СТАВИТИ НАГОЛОС

Складність правильного наголошення слів полягає у відсутності правил як таких. Буває, що на нього впливає зміст слова. При відмінюванні або дієвідмінюванні слів наголос може змінюватися, що також ускладнює правильну його постановку. Найчастіше його необхідно просто запам’ятати, а у разі складнощів рекомендується звернутися до орфоепічного словника.

Більша частина слів говориться людьми з правильним наголошенням. Існує приблизно п’ятсот слів, наголос яких для багатьох людей знаходиться під сумнівом. Обумовлене це, насамперед, тим, що люди чують те саме слово на різний лад від навколишнього соціуму (викладачів, друзів, близьких та ін.). Інша причина — виникнення в нашій рідній мові іноземних слів, практично наголоси в яких ще не ставилися. Розбіжності в цьому і стають причиною того, що багато хто просто не певен, як же правильно наголосити.

НАГОЛОС У СЛОВАХ ДЗВОНИТИ, КРАСИВІШЕ, ЛАТТЕ, КАТАЛОГ

Сучасні умови життя диктують нам свої вимоги. Навіть якщо ви маєте кілька вищих освіт та попереду вас чекає блискуча кар’єра. Або ви вже відбулися як фахівець, одне неправильно сказане слово може поставити хрест на вашій кар’єрі. Виходячи з цього, правильно наголошувати слова досить важливо в сучасному суспільстві.

Правильне мовлення відкриває перед людиною багато дверей. За всіх часів будуть затребувані люди, які вміють говорити красиво, вільно та впевнено. Бажаєте стати одним з них? В такому разі, ласкаво просимо до нашої школи красномовства!