ua ru

Жести та міміка в виступі оратора

Відсутність контролю над мімікою та жестикуляцією — досить поширена помилка, яка заважає ораторам встановити повноцінний контакт з аудиторією. Тим часом грамотно побудована невербальна комунікація чине на слухачів величезний вплив, примножує силу вимовлених спікером слів, дозволяє сформувати довірчі відносини з кожною людиною, присутньою на виступі.

ЯК ІНТЕРПРЕТУЮТЬСЯ СЛУХАЧАМИ РУХИ Й ВИРАЗ ОБЛИЧЧЯ ОРАТОРА?

Жести та міміка сприймаються на інтуїтивному рівні, тому якщо оратор говорить одне, а своїми рухами та виразом обличчя демонструє щось протилежне, то глядачі втратять віру в виголошену промову, хоч би якою красивою та правильною вона не була. Тому в школах ораторської майстерності початківців спікерів навчають основам правильної жестикуляції та міміки.

Рухи повинні бути природними та вільними, але при цьому ретельно вивіреними та продуманими. Вони можуть бути виражені руками, всім тілом, поворотами корпусу й голови. Для завоювання уваги аудиторії варто відрепетирувати наступні види жестикуляций:

  1. Жести, що вказують на щось, потрібні для ознайомлення публіки з наочними матеріалами та додатками — діаграмами, графіками, ілюстраціями.
  2. Підкреслюючі жести — гнучкий та результативний інструмент, користуючись яким можна глибше донести до слухачів сказані вголос думки.
  3. Ритмічні жести потрібні для емоційного єднання з публікою. Вони демонструються в ритмічних рухах, а також в інтонації, темпі та тоні мови.
  4. Емоційні та зображаючі передающі жести підсилюють значення слів, але при цьому не є для них заміною або альтернативою.

ПРАВИЛЬНЕ НАВЧАННЯ — КЛЮЧ ДО ЕФЕКТИВНОГО ВПЛИВУ НА АУДИТОРІЮ

Освоївши основні принципи коректної жестикуляції, оратор зможе належним чином впливати на присутню аудиторію, передавати найтонші відтінки мовних зворотів. Спокійні, невимушені, але при цьому щирі й живі жести — справжні друзі оратора. Ці потужні виразні засоби найкращим чином доповнять добре підготовлену мову, дозволять виглядати на сцені професійно та впевнено.